חיפוי אבן

חיפוי אבן חוץ וגם פנים, הפך בשנים האחרונות לאחת הדרכים המועדפות על ידי מעצבים ובעלי בתים, במסגרת עיצוב פנים הבית, להשגת המראה המבוקש. באמצעות חיפוי קירות פנים כמו גם שימוש באותן אבני חיפוי, לחיפוי קירות חוץ, ניתן להשיג אפקטים שלא יתקבלו עם חומרים אחרים, שלא לדבר כמובן על יתרונות החומר, לבידוד מפני חום וקור, להגנה מפני רעשים וגם נזילות ורטיבות.

חיפוי אבן חוץ, של אבן סיב

עיצוב פנים משתנה על פי האופנה. כך, ניתן לומר שחיפוי אבן מחליף היום את הטפט, ששלט בשנות ה- 70, וגם במידה רבה את הצביעה הדקורטיבית של השנים האחרונות. כמובן שלהשגת מראה שלם, משלבים חיפוי אבן יחד עם צביעה, במיוחד כאשר ניתן כיום להשיג בישראל אבנים במגוון עצום של צבעים וטקסטורות.

באבן סיב אנו מתמחים כבר שנים בייבוא ושיווק אבנים, לחיפוי, לריצוף ולשימושים אחרים. ריכזנו כאן עבורכם כמה נקודות שחשוב מאוד לדעת לפני שאתם בוחרים את האבנים לחיפוי ביתכם.

אבני חיפוי – עובי של עד 1.5 ס"מ

אבן חיפוי אמורה להיות דקה במיוחד. העובי האופטימלי הנו1 עד 1.5 ס"מ. חיפוי אבן שנעשה עם אבנים עבות יותר, עלול להיות מסוכן בפנים הבית, מכיוון שישנה סכנה שמשקלה של האבן לא תעמוד בהדבקה ותיפול.

חיפוי אבן חוץ – עובי עד 4 ס"מ

חיפוי אבן בקיר חיצוני, עם זאת, יכול להיעשות עם אבנים מאסיביות יותר – בעובי של 3 עד 4 ס"מ. במקרה הזה, מלאכת ההרכבה נעשית ע"י קשירות מיוחדות לקירות החיצוניים.

ציפוי אבן בקירות פנים

כאשר מבצעים חיפוי אבן בקירות פנים, נהוג להוריד הפנל התחתון ולהתחיל עם אבני חיפוי מהרצפה, ובכך ליצור תשתית טובה תחתונה לקיר האבן. חיפוי אבן מיושם בדרך כלל ללא פוגות או מרווחים בין אריח לאריח ובכך נשמר המראה הטבעי של קיר האבן המשמש תצוגה לסלון או לפינת האוכל או לקמין.

הדבק נמרח בשכבה אחת על גב האבן ושכבה שניה על גב הקיר בכדי ליצור חוזק רב להדבקת האבן כמו כן חייבים לעבוד בצורה נקייה ומדויקת.

באופן עקרוני, חיפוי אבן היא עבודה שכדאי להשאיר לקבלן מקצועי. אם אתם מבקשים בכל זאת לדעת קצת יותר על הנושא, כנסו להוראות ההכנה בתחתית עמוד זה – שם תוכלו ללמוד על ביצוע עבודות חיפוי והדבקת אבן, מרצפות ואריחים.