ריצוף חוץ אבן

ריצוף חוץ אבן – יוקרה מהטבע

ריצוף חוץ אבן טבעית ריצוף חוץ אבן משמש כיום כמעט כל בית פרטי בישראל , קיימים בשוק הישראלי כמה סוגים של מוצרים ששייכים למשפחת ריצוף חוץ אבן טבעית להלן סקירה כללית של ריצופי חוץ באבן טבעית :

ריצוף חוץ אבן דגם צפחה - Siv Stone
ריצוף חוץ אבן דגם ציפחה של אבן סיב

ריצוף חוץ אבן מסוג אבן טרוורטין : אבן ריצוף שמיובאת מטורקיה , האבן מגיעה עם חורים במרקם האבן שיוצרים את המראה הקלאסי של האבן , האבן לריצוף טרוורטין מגיעה בשני צבעים אחד בצבע בז' והצבע השני באפור.

אבן בזלת : אבן הבזלת מאד נפוצה מיכוון שהאבן נחשבת למאד חזקה , הבזלת מתאימה לאבן לריצוף ביחוד למקומות חיצוניים , הבזלת באה בצבעי השחור או אפור כהה

ציפחה : אבן שכבות שמיובאת על ידי חברת אבן סיב מהודו. אבן שלא סופגת ונחשבת לאבן מאד חזקה, במדינות אירופה משתמשים עם הציפחה לחיפוי גגות רעפים מיכוון שהאבן אינה סופגת כלל מים. הציפחה גם נחשבת מתאימה בייחוד לריצופי חוץ מיכוון שהמרקם של האבן הינו מחוספס ומונע החלקה.

ליימסטון : אבן גיר שמאד נפוצה בישראל, אבן הגיר מיועדת לחיפוי בניינים. כמו כן הליימסטון הינה אבן ריצוף נהדרת שנחשבת זולה ואיכותית, גם לריצוף פנים וגם לריצוף חוץ. בריצוף חוץ רצוי לחספס את האבן או בהתזת חול או בהברשה שתגרום לאבן שתמנע החלקה .

שיש: השיש הינו המוצר האולטימטיבי לריצוף פנים , השיש לעומת האבן נחשב למבריק וצפוף במיוחד הרבה יותר מאבן הליימסטון , בדירות יוקרה ובתי מלון רבים נראה אבן לריצוף מסוג השיש. היחודיות של השיש לעומת הליימסטון הינה בשני דברים חשובים , הברק של האבן והספיגות הנמוכה לעומת הליימסטון .

ריצוף חוץ אבן מידות משתנות

 

ריצוף חוץ אבן - Siv Stone
ריצוף חוץ אבן דגם פיקאסו – אבן סי

אבן גרניט: אבן לריצוף גרניט נחשבת לאבן החזקה ביותר בשוק האבן העולמי , האבן מתאימה לריצוף ובייחוד לחיפוי בניינים או מבני ציבור. במקומות בקו ראשון לים רצוי להשתמש באבן גרניט מיכוון שהאבן מאד חזקה ועמידה במלחים.

אבן לריצוף גרניט נחשבת לאבן החזקה ביותר למקומות ציבוריים ובעלת תו תקן של ספיגות ושבר. הגרניט מגיעה בשלל צבעים אך הצבעים הנפוצים הינם האפור הכהה , האפור בהיר והשחור.

אבן סיב מיבאת סדרת אבני ליימסטון מהעולם . באבן סיב קיימים סוגים רבים של שיש לריצוף חוץ וחיפוי קירות בשלל מידות. גם לחיפוי בניינים וגם לריצופי חוץ. כמו כן אבן סיב מייבאת ספי חלונות ומדרגות מליימסטון בשלל צבעים.

אפשר להשיג באבן סיב 3 סוגים עיקריים של ריצוף חוץ אבן :

  1. ריצוף מותז מוברש ליימסטון
  2. ציפחה מותזת חול
  3. טרוורטין מכובש