אבן לריצוף חוץ

אבן טבעית מגיעה בשלל מידות, עיבודים וגם סוגי חומרים – החל מצפחה, אבן גיר – ליימסטון ועד שיש. את כל המבחר אפשר למצוא כמובן באולם התצוגה והמחסן הצמוד של אבן סיב, ברחוב אלכסנדר ינאי 10, באזור התעשייה סגולה בפתח תקוה.
אתם מוזמנים לצפות כאן בחלק קטן מהקולקציה של אבנים לריצוף חוץ וגם לקבל מידע על סוגי האבנים הנפוצות בשוק הישראלי והיתרונות של כל אחת מהן.

אבן לריצוף חוץ והתחליפים בשוק הישראלי

אבן טבעית הנה המוצר הכי נפוץ לריצוף בשוק כיום , קיימים שני סוגים טבעים של אבנים טבעיות לריצוף חוץ האחד הנו האבן והשני הנו השיש, האבן הטבעית מתאפיינת שלעולם לא ישנו את המרקם העליון  שלהם כמו כן ככל שהאבן  והשיש נראות עתיקות יותר ככה הנראות שלהם יפה נותר.
אבן טבעית אכן יכולה להיות מושפעת מהגשם והשמש ותנאי מזג האוויר אך הנראות של האבן תישאר בדיוק אותו דבר כמו ביום הראשון של הריצוף , החשוב ביותר באבן הטבעית לריצוף שהמרקם של האבן והצבע שלה לא יכול לדהות בתנאי חוץ , תנאי מזג האוויר עשויים לגרום למרקם האבן הטבעית להיות יותר מחוספסת אך לא ישנו את המראה הכללי ואת צבעה של האבן הטבעית.
פורצלן : גרניט הפורצלן הנו נמכר בייחוד לתוך הבית , בשנים האחרונות גרניט הפורצלן נמכר גם לריצוף חוץ , הפורצלן עשוי מחומרים קרמיים ואפוי בתנור , החסרונות של הגרניט הפורצלן הנה שהמוצר לא טבעי ואחיד מאד  , המרקם הקרמי עשוי עם הזמן לדהות בתנאי חוץ וזה החיסרון המשמעותי ביותר בחומרים קרמיים לריצוף חוץ.
בומנייט : הבומנייט הנו יציקה של בטון שמנסה לחקות את האבן הטבעית לריצוף חוץ , הבומנייט הנו יציקות בטון בגוונים שונים ובצורות שונות בכדי שהמראה הכללי יראה כמו אבן טבעית. היתרון של הבומנייט הנו שהבטון לריצוף חוץ הנו חומר מאד חזק לריצוף חוץ ועשוי להישמר לאורך זמן ארוך במיוחד.
החיסרון הבולט שהנראות של הבטון לא יכולה להיות כמו המוצר הטבעי ( האבן הטבעית ) למרות שכיום יש חיקויים מאד יפים בגוונים והטקסטורות אך לעולם והחיקוי ככל שיהיה טוב  לא יהיה בדיוק כמו האבן הטבעית לריצוף חוץ.

החיסרון הנוסף של האבן לריצוף חוץ 10/10 פרופידו שהבטון עם תזוזות הקרקע והזמן שחולף עשוי להיסדק ונראה נימים אורכיים ארוכים בבטון , נימים אלה נראים כמו שברים בבטון ובלתי אפשרי להימנע מהם בבטון.

אבן  10/10
פרופידו : הפרופידו בשמו המקצועי הנו אריחים בעוביים עבים במיוחד שלא נדרש תשתית של בטון , הפרופידו בדרך כלל מגיע במידות של 10/10 עובי 5 ס"מ , גם באריחים טבעיים וגם באריחי בטון.
היתרונות הבולטים של ריצוף הפרופידו הנו שהריצוף נעשה עם חול מהודק ללא בטון כלל , החיסכון בתשתית בטון עשוי לחסוך לנו הרבה מאד כסף ולכן הרבה אנשים מעדיפים להשתמש בריצוף חוץ במוצר הפרופידו.
הפרופידו יכול לבוא בריצוף באבן טבעית ויכול לבוא באריחי בטון , מכיוון שהאריחים של הפרופידו קטנים יחסית 10 ס"מ על 10 ס"מ יהיו קיימים הרבה פוגות או רווחים בין אבן לאבן דבר שיוצר את המראה הייחודי של הפרופידו לריצוף חוץ.
ריצוף חוץ טרוורטין – אספקה מיידית באבן סיב