אבן ציפחה

אבן ציפחה

אבן ציפחה הינה אבן טבעית שמיובאת בעיקר מהודו , סין וברזיל.
האבן הינה אבן שעשויה משכבות שכבות שיוצרים את מרקם האבן , באבן הציפחה ישנם 4 סוגי אבנים :
1. אבני חול
2. אבני קוורץ
3. אבני גיר
4. אבני ציפחה .
אבני החול ממשפחת הציפחה מיצגים אבנים בעלי צבע של חול ומאופיינים על ידי גרגרי חול שנרקמו ביחד בשכבות שכבות שיצרו את נרקם האבן. אבני קוורץ ממשפחת הציפחה הינם אבנים בעלי קריסטלים או קוורצים מיוחדים שבדרך כלל נוצצים וזוהרים בשמש , אבני קוורץ הינם אבנים יחודיות מאד מיכוון שהקריסטלים נראים בעיני הלקוח כמו יהלומים באבן ומראה זה מוסיף המון יוקרה באבני הקוורץ . אבני הגיר ממשפחת הציפחה הינם אבנים מאד חזקות שמיועדות בעיקר לריצוף פנים וחוץ בשל חוזקם. אבני הגיר יחסית לאבן הציפחה הינם חלקות יותר ולכן מרקם האבן מתאים יותר לריצוף פנים וחוץ .
הסוג הרביעי מאבני הציפחה הם הסוג הנפוץ ביותר בשוק העולמי , הייחודיות של אבני הציפחה הינו המרקם של הצבעים הינו לא אחיד בצורה בולטת וקיימים באבן הציפחה המון צבעים כמו כן השכבות של האבן הציפחה בולטות ולמעשה שכבות האבן יוצר את המראה של הציפחה, כמו כן אבן הציפחה בנתונים הגאולוגים שלה מעידים שהאבן הציפחה אינה סופגת מים ומאד עמידה ואי לכך משתמשים באבן הציפחה גם לגגות רעפים.
אבן סיב נחשבת ליבואנית הגדולה בישראל לאבני ציפחה, במלאי של אבן סיב אפשר למצוא הרבה סוגים של אבני ציפחה , עיקר היבוא של חברתינו הינו מהודו והאבן יכולה להתאים גם לריצוף חוץ וגם לריצוף פנים.
בריצוף פנים אבן הציפחה מגיעה מוברשת בכדי לקבל החלקה מיוחדת שתתאים לריצוף פנים , מיכוון שהאבן הינה אבן שכבות אי לכך בריצוף פנים כדאי להחילק את האבן בכדי להימנע מחספוס יתר של האבן.
אבן הציפחה נחשבת לאבן בעלת ספיגות נמוכה במיוחד לכן היא גם מתאימה לכל סוגי הריצופים.