מה זה בדיוק בריקים מפירוקים

בריקים מפירוקים : מידות הלבנה של בריקים מפירוקים לפני החיתוך : 24/10/5.5 ס״מ . ניתן להשתמש בלבנה שלמה או לאחר חיתוך בשני כיוונים , כיוון הצד הצר של הלבנה וכיוון הצד רחב של הלבנה .
שני החיתוכים של הלבנה אפשריים ופופולריים ולכן כל לקוח מחליט אל איזה צד ואיזה עובי הוא חפץ.
בחיתוך צד רחב המידה הפופולרית הינה 24/10 ס״מ עובי 2 ס״מ , חיתוך צד צר המידה הפופולרית הינה 24/5.5 עובי 2.5 ס״מ.
החיתוך למידה הצרה של הלבנה נחשב ליוקרתי במיוחד וגם מחירו הינו יקר יותר מחיתוך למידה של הצד הרחב של הלבנה .
הבריקים נותנים מראה עתיק לקיר שאנחנו מעוניינים לחפותו אי לכן הניגוד בין ישן וחדש הינו טראנד גדול במדינה ולכן גם מוצר מאד מבוקש.
בריקים מפירוקים מאירופה
בריקים מפירוקים מיובא ממדינות אירופה ובמיוחד מבלגיה , הבריק מפירוק הבלגי הינו בעל צבע בז' בהיר מאד וחביב על הצרכן הישראלי. היתרונות של הבריק מפירוק הינם שמאד קשה ללכלך את הבריק מיכוון שהבריק פירוקים מגיעים עם טיח , צבע ולכלוך וזה למעשה נראות של הבריק.
מכוון שהבריקים מפירוקים אינו סימטרי , סדוק , שבור בקצבות לכן העבודה של יישום הבריקים מפירוק נחשבת לעבודה קשה וחייבת להיות עבודה מקצועית.
במידה ובעל המקצוע אינו מקצועי ביישום הבריק מפירוקים מהר מאד נגלה שהתוצאה הסופית לאחר העבודה עשויה לגרום לנו מפח נפש. חייבים להקפיד שבעל המקצוע ישמור על קוים ישרים בחלקו העליון של הבריק בכדי שלא יהיו גלים בקוי האבן.
דבר נוסף שמאד חשוב הינו ההקפדה על דבקים אכותיים להדבקת בריקים מפירוקים. בנידה והדבק אינו מספיק חזק יש אפשרות שלאחר סיום העבודה אנחנו נבחין בבריקים שנופלים מהקירות , במידה והדבק הינו חזק ומתאים להדבקת הבריקים אין ספק שלא נחשוש מנפילת בריקים או התנתקותם מהקיר.
נוכל לבחור כוחלה ( החומר שממלאים בין בריק לבריק ) על ידי מניפת הכוחלות שבחברתינו , קיימים שבעה צבעים של כוחולות שעשויים להתאים לרווחים בין בריק לבריק , הכוחלה הינה חומר שמוכן לעבודה ומתאים למילוי הרווחים בין בריק לבריק

בריקים מפירוקים יש מגוון שימושים : 

  •  קיר בסלון
  •  קיר פינת אוכל
  •  קמינים
  •  גדרות לבתים פרטיים
  •  חיפוי חוץ לבתים פרטיים
  •  קירות דקורטיביים בחנויות ואולמות ומשרדים.