חיפוי בתים פרטיים באבן

חיפוי אבן הפך לחובה לפי חוקי עזר העירוניים בעיריות רבות. אלו מחייבות בחיפוי אבן בבתים פרטיים. חיפוי אבן בבתים פרטיים הינו חשוב מאד הן מבחינת עיצובית והן מבחינה אקוסטית ותרמית לבית הפרטי.

חיפוי בתים פרטיים באבן – חיפוי אבן בהדבקה ועיגון

ישום האבן בדרך כלל נעשה בהדבקה ועיגון האבן על ידי קידוח של חורים באבן והחזרת פקק האבן שנעשה על ידי הקידוח והדבקתו בחזרה לאבן עם דבק באותו גוון האבן. העיגון על ידי קידוח מאד נפוץ בתחום האבן ונעשה באבן בחיפוי בתים פרטיים ואף חיפוי אבן בבניינים גבוהים.
חיפוי באבן
חיפוי באבן 8/80 צפחה אפורה מותזת חול

המידה שנפוצה בחיפוי אבן בבתים פרטיים הינה 60/30 ס״מ או 30/אורך חופשי , העובי הינו 2 ס״מ , הגוונים הנפוצים ביותר הינו גוון הבז׳ גוון הלבן . שני גוונים אלה מאד נפוצים בחיפוי בתים פרטיים באבן ומהווים 80% מחיפוי הבתים במדינת ישראל.

בהדבקה של אבן לחיפוי בתים פרטיים יש להשתמש בדבק חזק במיוחד בכדי שיחזיק את האבן על הקיר , כמו כן מיצרים פס ניתוק בין שכבות של אבנים המודבקות על הקיר , את הפס ניתוק ממלאים ברובה או כוחלה או במקרים מסוימים בסיליקון.

סילר למניעת ספיגה

 

חיפוי באבן על דלת כניסה
חיפוי אבן על דלת כניסה

 

לאחר ישום האבן יש למרוח סילר למניעת ספיגה של האבן , תפקיד הסילר הינו לאטום את האבן ולמנוע מכל חומר חיצוני אחר להיספג באבן הטבעית .
חיפוי בתים פרטיים באבן נחשב לשוק מאד גדול במדינת ישראל מכיוון שמועצות מקומיות ועיריות רבות פשוט מכריחים את בעלי הבתים הפרטיים להשתמש רק בחיפוי באבן טבעית ולא במוצרים אחרים כמו כן בחומות המקיפות את הבית הפרטי יש למועצה המקומית או העירייה אפשרות לחייב את בעלי הבתים הפרטיים במפרט של אבן טבעית.
חיפוי בתים באבן טבעית שומר על קיר הבית במראה מושלם מיכוון שאבן טבעית נשמרת להרבה זמן והמראה הכללי שלה נחשב ליוקרתי לעומת טיח על הבית עשוי להתלכלך ואפילו להיסדק עם הזמן , אי לכך הרבה בניינים כיום מחופים באבן טבעית ובכך נשמר המראה החיצוני של הבית לאורך זמן ממושך . הצבעים הנפוצים בשוק כיום בחיפוי אבן הינם הצבע הלבן והצבע הבז' שנראה אותם מאד נפוצים בייחוד בוילות ובבתי רבי קומות כמו כן חיפוי בניינים באבן אפורה נפוץ גם כן..