טרוורטין דק

טרוורטין דק היא האבן הפופולרית ביותר בשוק הריצוף חוץ הישראלי ,האבן הינה אבן בצבע בז׳ או בצבע חול שמיובאת מטורקיה והייחודיות שלה שהיא מגיעה עם חורים באבן. הטקסטורה של האבן מאד יחודית מיכוון שאין הרבה אבנים שהיופי שלהם הינם החורים באבן שהינם באים במרקם הגאולוגי של האבן ,
כמו כן הטקסטורה  של החורים שמופיעים באבן יוצרים באבן תכונה מאד חשובה שהופכת אותה להיות מוצר אנטי סליפ נגד החלקה .
המידות הפופולריות של הבו הינה 4 מידות הם 60/40 , 40/40 , 40/20 , 20/20 שיוצרים מראה לא אחיד של האבן ואף יוקרתי כמו כן אפשר לקבל את האבן במידות נוספות כגון 30/60 ו 80/80 . .
האבן מופיעה לרוב בעובי של 1.2סמ ודרוש תשתית של בטון , על גבי התשתית של הבטון אפשר לרצף את ולעשות פוגות ( מרווחים ) של 5 מ״מ .

באבן סיב אפשר למצוא מידות : 61/31 עובי 1.2 סנטימטר , 60/60 בעובי 1.2 סנטימטר , 4 מידות פטרן בעובי 1.2 סנטימטר . האבן מאד פופולרית מיכוון שצבע האבן הינו בז בהיר ומתאים כמעט לכל עיצוב. כמו כן אפשר לקבל את האבן בצבעי מיקס בז' כפרי , הבז' הכפרי מכיל 4 סוגים של צבעי בז' כהים ובהירים יחדיו ויוצר מראה מאד כפרי לאבן הטרוורטין. אבן

טרוורטין במראה כפרי

בטרוורטין המעורבת בצבעי בז' כפרי חלייבים למיין את האבן כך שמשחק הצבעים של האבן יהיה מעורב ומחולק היטב , במידה ונרצף קבוצת אבנים של בז' כהה יחדיו וקבוצת אבנים של בז' בהיר יחדיו הנראות של אבן טרוורטין תהיה גרועה ולא יפה. לכן בריצוף אנחנו חייבים לסים לב טוב לערבב את כל צבעי הבז' של האבן כך שלא יהיו קבוצות של צבעים יחדיו. אין ספק במידה ונעשה את המיון והעבודה בצורה מושלמת נקבל את המראה הכפרי של אבן הטרוורטין בצורה מושלמת.
חיפוי טרוורטין דקיק - אבן סיב
חיפוי טרוורטין ורק בעובי 2 מילימטר בלבד-אבן סיב
אבן טרוורטין אלסטית
טרוורטין דק- אבן סיב
היתרונות של ריצוף טרוורטין :
1. צבע בז׳ יפה ונוטראלי
2. אנטי סליפ לריצוף חוץ
3. עמידה בתנאי חוץ ותנאי פנים
4. למרות הטקסטורה של האבן האבן נחשבת לעמידה.
אבן דקה טרורטין של אבן סיב
טרורטין חום עם הגיד – אבן סיב