מדרגות משיש

מדרגות משיש יתרונות מול חסרונות 

שוק המדרגות משיש נחשב לשוק מאד גדול בייחוד בבניה הפרטית של וילות ובתים פרטים , יותר ויותר אנשים מעדיפים מדרגות משיש מיכוון שההחזקה והטיפול של המדרגות מהשיש הינו מזערי והמדרגות מחזיקות לאורך זמן ללא טיפול כלל.
הטיפול הראשון במדרגות הינו מריחת הסילר הינה טיפול הכרחי המונע ספיגות של האבן , לדוגמא נקו ספוג והספיג אותו במים עד שספוג לא יוכל לקלוט יותר מים זה תפקידו של הסילר , הסילר נספג בשיש ומונע כל חומר אחר להיספג בשיש בדיוק כפי שהספוג לא יוכל לקלוט חומר נוסף אחרי שנספג במים.
במדרגות שיש קיימים שני סוגי מדרגות:
1. מדרגות שיש פנים
2. מדרגות שיש חוץ .

מדרגות שיש פנים הבית

במדרגות שיש לתוך הבית קיימים סגנונות שונים , הסיגנון מראה הנקי שהשיש בעל מרקם נקי ללא גידים והמראה  הינו מראה קלאסי ללא גידים , השיש נבחר בצורה מוקפדת ועובר מיון שרק המדרגות שיש בעלות המרקם הנקי יותקנו , המראה הנקי נותן למדרגת השיש לקבל מראה כמו של גרניט פורצלן אבל במראה טבעי.
חמישה צבעי שיש מקובלים כיום בשוק הישראלי בבחירת המדרגות משיש , מדרגות שיש שיש לבן נקי , מדרגות שיש אפור נקי , מדרגות שיש שחור , מדרגות שיש בצבע בז׳ ומדרגות שיש אקסטרים בשלל צבעים.
גובה הממוצע של מדרגה הינו 17 ס״מ והמדרגה בנויה מרום ( חלק התחתון של המדרגה ) ושלח ( חלק העליון של המדרגה שאנו דורכים עליו )
במדרגות שיש בתוך הבית נוהגים לעשות פס ניתוק בין הרום והשלח , הפס ניתוק מסתיר את החיבור בין הרום והשלח ונותן מראה עיצובי למדרגה בתוך הבית.

מדרגות שיש מחוץ לבית

מדרגות שיש או מדרגות אבן מחוץ לבית חייבים לסים דגש לחספוס המדרגה , המדרגה הינה מחוץ לבית לכן חייבים אנו לסים דגש שלא יחליקו על המדרגה מהשיש ואי לכך המדרגה עוברת חיספוס מיוחד על ידי התזת חול או על ידי הברשה ובכך המדרגת אבן תמנע החלקה.
המדרגות שיש מחוץ לבית קיימים 2 סיגנונות עיקריים הסיגנון הראשון הינו סיגנון של שיש בהיר והסגנון השני הינו של האבן הכהה , בבתים שהסגנון המתאים הינו אבן ובהירה המדרגות הינם בהירות , הצבע של המדרגות הינו בז׳ בהיר כמו כן המרקם של המדרגות לא אחיד אך בהיר מאד וקנה לבית את הצבע בהיר שאנו חפצים בעיקרו , הסיגנון השני למדרגות שיש לחוץ הינו הצבע הכהה , בדרך כלל בצבע הכהה הלקוחות מרצפים את המדרגות בצבע השחור או האפור הכהה , היתרון של הצבע הכהה במדרגות שיש שהאבן מאד חזקה ועמידה אך לפעמים בשמש קולטת חום רב .
גם במדרגות שיש בחוץ אפשרי לעשות סיגנונות של פס ניתוק או סיום במדרגה על ידי עיבוד חצי עגול או עיבוד עגול שלם בסיומת של המדרגה.