מדרגות משיש

מדרגות ישר מהמלאי אספקה מיידית באבן סיב

מדרגות – אלמנט עיצובי מיוחד במינו.

 

המדרגות לאורך השנים היו אלמנט של עליה לקומה עליונה או ירידה לקומה תחתונה בלבד , המדרגות לא נחשבו לאלמנט עיצוב או למשהו שצריך להתיחס אליו , לרוב המדרגות היו מטרצו או אריחי סומסום זולים במיוחד  .

כיום המדרגות הינו אלמנט עיצובי לכל דבר ועניין , כמו כן קיים באבן סיב ליין מיוחד של חיפוי מדרגות על ידי האבן האלסטית שלנו שאפשר לחפות ביום עבודה אחד גרם מדרגות שלם ללא ליכלוך ואבק .המעצבים והאדריכלים מתייחסים למדרגות כאחד האלמנטים הבולטים בבית ומיחסים להם חשיבות רבה כפקטור מרכזי , השיש למדרגות נבחר בקפידה ומסוכרן עיצובית עם יתר אלמנטים של הסלון , המדרגות מהשיש תופסים מרכיב מרכזי כיום בעיצוב הבית ולכן אנו עדים כיום לאלמנטים ופרטים עיצוביים מיוחדים בתוך המדרגות לתוך הבית.

חיפוי מדרגות על ידי אבן אלסטית דגם גרפית
חיפוי אבן אלסטית למדרגות – Siv Stone
האלמנט הנפוץ ביותר ב מדרגות הינו הפס הניתוק בין הרום והשלח ( השלח הינו החלק העליון של המדרגה והרום הינו החלק התחתון של המדרגה ) , הפס ניתוק הינו חריץ לרוב ברוחב 1 ס״מ על גבי הרום ( החלק התחתון של המדרגה ) , הפס ניתוק שהינו חריץ של 1 סנטימטר עומק על 1 סנטימטר רוחב יוצר אלמנט עיצובי בחיבור בין שני חלקי המדרגה מהשיש , התפקיד של פס הניתוק הינו שבמקום שיראו את החיבור בין החלק העליון של המדרגה והחלק התחתון של המדרגה יראו חריץ עיצובי מלוטש שיוסיף מימד של עיצוב קלאסי למדרגה עצמה.
האלמנט השני הנפוץ ב מדרגות הינו עיבוד שנקרא ״מקור הציפור״ , מקור הציפור הינו גימור או סוג של עיבוד בסיומת של המדרגה או בחלקה החזיתי של המדרגה , במקום הסיומת הרגילה והפשוטה שהינה פזה קטנה על כל מדרגה בחלקה הקידמי אנו נראה עיבוד קצת שונה ומעוגל יותר , העיבוד מקור הציפור הינו עיבוד של החלק הקדמי של המדרגה בסיום של חצי עיגול עם חירוץ עליון בדיוק כפי שמקור הציפור נראה ועל שמו הוא נקרא. בדרך כלל במדרגות עושים עיבוד מקור ציפור בחלקו התחתון של החלק הקדמי של מדרגת השיש ואין ספק שעיבוד מקור הציפור מוסיף עוד נתבך עיצובי במדרגות מהשיש.
שיש לריצוף חוץ וחיפוי מדרגות יבוא אבן סיב
לרוב, ב מדרגות משיש שאמורות להיות בתוך הבית אנו ניקח מדרגות מלוטשות ומבריקות בכדי להבליט את יופי המדרגות והנראות של השיש , במדרגות שיש מחוץ לבית בדרך כלל המדרגות יעברו חספוס מיוחד בכדי שימנעו החלקה , החספוס המיוחד בדרך כלל הינו התזת חול על מדרגת השיש שהופך את מדרגת השיש למונית החלקה. במקומות יוקרתיים במיוחד אפשר לשלב תאורה חדה ומיוחדת במדרגות השיש מה שמעניק עוד אלמנט עיצובי מיוחד במינו