קיר מעוצב לבית

קיר מעוצב לבית יכול בזמן קצר עשוי לגרום לשינוי רב למראה הבית. המבחר הרחב והחומרים המתקדמים מגדילים מאוד את האפשרויות – לכל טעם ולכל תקציב. הכנו עבורכם סקירה וטעימה מהקולקציה שלנו

קיר מעוצב לבית בקירות פנים וחוץ – סוגים שונים

קיר מעוצב לבית - אבן סיב
קיר מעוצב לבית מעל השיש באבן האלסטית של אבן סיב
חיפוי קיר מטבח – אבן סיב
קיימים היום בשוק 3 סוגי חיפויים המשמשים קיר מעוצב לבית : האבן הטבעית , לבני הפירוק והבריקים העשויים בטון , שלושת סוגים האלה הם הנפוצים ביותר בשוק הישראלי , החיפוי הינו אלמנט יחסית קל ומהיר ולפעמים מודבק על גב הטיח . במאפיין את שלושת הדגמים לחיפוי קיר הינו :
  בריק מאבן הטבעית : האבן הטבעית היא המוצר הפופולרי ביותר לחיפוי קירות חוץ וגם חיפוי קירות פנים . האבן נחצבת בהרים ובדרך כלל  מגיעה במידות  20/6  לחיפוי פנים לתוך הבית ובמידה של רוחב 30 סמ אורך משתנה לחוץ הבית.
הייחודיות של אבן שבמקרים רבים מיועדת מלחיפוי פנים וחוץ הינה שהמרקם הינו טבעי ולכן אינו אחיד ועשוי להשתנות בן אבן לאבן כמו כן הטקסטורה עשויה להשתנות. האבן הטבעית לחיפוי פנים בדרך כלל מגיעה במידה של 1 סמ ( מידה דקה במיוחד) בכדי שהאבן לא תתפוס נפח בתוך הבית.
  לבני פירוק : לבנים העשויים מחימר שנבנו בבניינים ישנים ופורקו , לבנים אלה היו כתחליף לבלוקים , לאחר פירוק הבניין נלקחו הלבנים ונוקו ולאחר מיכן נחתכו למידה הרצויה.
הייחודיות של לבני הפירוק הינה שאנחנו נראה על הלבנה את הטיח , הצבע וחומרי המליטה של הקיר הבנוי לפני פירוק הבניין חומרים אלה לא יהיו אחידים במראה ולפעמים חומרי המליטה יהיו רבים על הלבנים ולפעמים יהיו מעטים , אי אחידות זאת יוצרת מראה מאד יוקרתי ועתיק לו אנחנו מצפים.
לבני הפירוק  נמכרים יחסית במחירים יקרים במדינתנו , הסיבה היא בגלל התהליך הארוך עד ההגעה לביתנו : פירוק הלבנה מהבניין , הובלה של הלבנה לעסק , ניקוי הלבנה מחומרי מליטה כבדים , חיתוך הלבנה לפי מידת הלקוח ( צד צר של הלבנה או צד רחב של הלבנה )
חיפוי קיר במטבח - Siv Stone
חיפוי קירות מעוצבים במטבח – אבן סיב

 קיר מעוצב לבית מבריקים :

הבריקים העשויים בטון הם הזולים ביותר בשוק הישראלי , אופן העשיה שלהם על ידי מלט וחצץ קטן  בתבניות שהוכנסו לתנור בטמפרטורה גבוה , בדרך כלל הבריקים העשויים בטון צבעם אחיד והמרקם אחיד גם כן. הבריקים העשויים בטון לרוב באים בעובי דק של 1 ס״מ ומנסים לחקות את האבן הטבעית והן את לבני הפירוק.
חיתוך הבריקים מה בטון נעשה על ידי דיסק המתאים לבטון בעוד שהחיתוך של אבן טבעית נעשה עם דיסק יהלום , כיום יש חיקוי המבריקים העשויים בטון המנסים לחקות את לבני הפירוק ואת האבנים הטבעיות , בכל מקרה רוב הבריקים העשויים מבטון מגיעים אלינו מסין.
חיפוי קיר סלון
קיר מעוצב לסלון האבן האלסטית של אבן סיב בחיפוי סלון , עיצוב : שגית בר חן. צילום : מאור מויאל