ריצוף אבן

ריצוף אבן עמיד לאורך זמן ותמיד נחשב ליוקרתי

 

ריצוף אבן חוץ מאבני צפחה אפורה שביל בבית פרטי
ריצוף אבן

 

 הוראות יישום

 

1. נקה את גב האבנים מאבק ולכלוך ע"י שפשוף במברשת רטובה בעלת שערות קשות וסלק מים חופשיים.

2. הכן תערובת בסיס לריצוף אבן טבעית בהרכב הבא:

צמנט – 1 דלי (13 ק"ג)

חול – 2 דליים (32 ק"ג)

חצץ סומסום – 2 דליים (32 ק"ג)

בי.ג'י.בונד 17 – 1 ליטר מים – לפי הצורך, עד קבלת תערובת אחידה ומתאימה לעבודה.

ערבב את הצמנט עם החול והסומסום (מומלץ במערבל בטון) והוסף "בי.ג'י.בונד 17" מדולל עם אותה כמות מים. הוסף כמות נדרשת של מים, עד קבלת תערובת חצי רטובה. כמות המים בתוך התערובת נקבעת כך, שאחרי לחיצת התערובת בכף יד ועזיבתה צריך להישאר גוש אחיד.

פזר את התערובת בשכבה אחידה בעובי של כ- 3 ס"מ, על פני תשתית בטון והדק. פרוס רשת מתכת בקוטר ÷21 מ"מ 3x 3 ס"מ. כסה את הרשת בשכבה נוספת של התערובת הנ"ל והדק אותה היטב.

3. הכן תערובת הדבקה עיסתית:

אבקה (יחס נפחי):

צמנט – 1

חול – 1

 

תמיסה (יחס נפחי):

בי.ג'י.בונד 17- 1

מים – 1

הוסף תוך כדי ערבוב (מומלץ ערבוב מכני בעזרת בוחש חשמלי), בכמות הנדרשת, את התמיסה להאבקה, לקבלת תערובת פלסטית נוחה למריחה.

מרח שכבה אחידה של תערובת הדבקה בעובי כ- 4 מ"מ על בסיס הדוק ועל גב האבן, בעזרת מרית משוננת ÷108 מ"מ. הדבק את האבן "רטוב על רטוב".

פתרון אולטמטיבי עבור ריצוף חוץ , הסיבה העיקרית שהאבן לא משנה את גווניה ומד מתאימה לתשתית של ריצוף חוץ, קיימים בשוק הרבה חומרים שנמכרים לריצוף חוץ אך בדיאבד לא כל כך מתאימים , הסיבה הינה מזג האויר והשמש הלוהטת במדינה הגורמים לאריחים לא טבעיים לאבד את צבעם אי לכך ריצוף חוץ מאבן עשוי להיות פתרון מושלם.

ריצוף באבן – טרוורטין יבוא אבן סיב

 

באבן סיב קיימים מספר רב של אבנים טבעיות שעשויים להתאים לריצוף מאבן הן לפנים והן לחוץ, המידות הנפוצות הינם 90/60 , 60/60 , 60/30 , 30/30 ( 4 מידות פטרן ) . כמו כן אבן סיב מייבאים ליין גדול מאד של ריצוף אבן , חייבים להדגיש שבריצוף חוץ מאבן חייבים לודא שהמוצר מתאים לריצוף חוץ והינו מחוספס ולא ניתן להחליק עליו , קיימים מוצרים רבים שהם אינם מתאימים לריצוף חוץ מיכוון שהם חלקים.

יישם את אבן הטבעית בהתאם לתשתית המטופלת

ריצוף אבן דגם פרובנס – אבן סיב