ריצוף אבן טבעית

ריצוף אבן לחוץ מידות משתנות
ריצוף אבן צפחה

 

ריצוף אבן טבעית לחוץ 4 מידות משתנות , מהם הגדלים הפופולריים בשוק הישראלי?

ריצוף אבן הנו מוצר פופולרי מאד במחוזותינו.
במאמר הבא אנו ננסה לפרט את הגדלים השונים והפופולריים על ידי הקהל הישראלי ומתאימות ביותר לריצוף אבן לחוץ.
60/60 – אחת מהמידות הפופולריות ביותר בשוק הריצוף אבן , המידה של שישים סנטימטר על שישים סנטימטר נחשבת למידה לא גדולה ביותר ולא קטנה . המידה פופולרית ביותר מכיוון שהיא מידת בנים ואהובה מאד על הקהל הישראלי
30/60 – המידה הפופולרית ביותר לפרויקטים ציבוריים במדינת ישראל , השלושים על שישים נחשבת למידה שמתאימה ביותר לחיפוי בניינים וגם ריצופי חוץ בפרויקטים , המידה נחשבת למדיה הזולה ביותר בתחום השיש והאבן.
80/80 – המידה של 80/80 הנה מידה קלסית ונחשבת ליוקרתית ומתאימה ל וילות ופרויקטים יוקרתיים של אבן ושיש.
100/100 – נחשבת למידה היוקרתית ביותר בתחום השיש והאבן , מידה מאד גדולה ויקרה במחיר כמו כן מחיר העבודה של הריצוף הנה יקרה בהרבה ממידה כמו 60/60. המטר על מטר הנה המידה המועדפת על ידי אדריכלים. המידה של מטר על מטר פופולרית גם בריצוף חוץ וגם בריצוף אבן טבעית לפנים הבית.
ריצוף פנים אבן טבעית – אבן סיב
ריצוף פנים מאבן טבעית – אבן סיב

יתרונות ריצוף באבן

היתרונות הבולטים בריצוף אבן הנו היתרון שהאבן אינה משנה את מרקמה וכל אבן עשויה להיות שונה במרקם או בגוון , הפורצלן מנסה אומנם לחכות את שינוי הגוון אך תמיד נוכל להבחין שחומר שהינו טבעי ובחומר שהינו חיקוי של הטבעי כגון פורצלן.
ריצוף אבן חייב ביישום על גבי תשתית של בטון ולא על גבי תשתית של חול או חול מיוצב , הבטון מחזק את התשתית ונותן תמיכה לגב האבן , במידה ואין תשתית בטון כל ריצוף אבן עשוי להישבר .
חשוב להדגיש שבסוף היישום חייבים למרוח סילר על גבי האבן , תפקיד הסילר הנו למנוע חדירות של חומרים חיצוניים העשויים להיספג באבן וליצור כתמים באבן הטבעית , רצוי למרוח שתי שכבות של סילר על גבי האבן , האבן חייבת להיות נקייה וללא אבק או רטיבות על מנת ליצור שכבת הגנה מושלמת על גבי האבן.