ריצוף חוץ מאבן טבעית

ריצוף חוץ מאבן טבעית מגיע בשלל מידות וסגנונות למראה עתיק,קלאסי ויוקרתי. הבעיה העיקרית של ריצוף חוץ הינה התשתית. התשתית של ריצוף חייבת להיות בטון ובלתי אפשרי לרצף על תשתית של חול או מצא או כל תשתית אחרת. ריצוף חוץ חייב להיות מיושם על גבי תשתית של בטון יצוק , אי לכך העלות של ריצוף חוץ נחשב יקר.אבל, למרות עלותה הגבוה יחסית, אבן טבעית לריצוף חוץ יכולה בשורה התחתונה דווקא להוזיל את עלויות התחזוקה לבעלי הבתים. זאת מכיוון שבבתים פרטיים עושים חשבון פשוט שבמקום הקמת הגינה שעלות אחזקתה נהפך למאוד יקר לאורך זמן עקב תעריפי המים היקרים, עלויות הגינון הגבוהות, משתלם הרבה יותר לרצף את שטח הגינה באבן טבעית.

מה טרנדי?

ריצוף חוץ אבן טבעית
ריצוף חוץ באבן – באבן סיב

 

 

 

 

 

 

 

 

כיום הטרנד המוביל בבתים פרטיים הינו ריצוף חוץ מגיע ב 4 גדלים שונים, הגדלים הם : 90/60 , 60/60 , 60/30 , 30/30 או לחלופין 60/40 , 40/40 , 40/20 , 20/20.  הייחודיות שהריצוף מגיע בשלל מידות הוא יתרון משמעותי בצורה הנראות שלו ובאופן יישומו. את כל המידות אפשר כמובן להזמין באבן סיב. חלק גדול מהמידות קיימות במלאי וכל מידה אפשרית – בהזמנה ישירה מחו'ל, או באמצעות חיתוך לפי מידה שאנו מבצעים בארץ.הריצוף מאבן טבעית אינו משעמם ומגיע בארבעה גדלים היוצרים אווירה לא אחידה לאבן וכך גורם לנו להבין שאכן מדובר באבן טבעית לריצוף חוץ ולא במשהו לא טבעי.

ריצוף חוץ אבן טבעית דגם פיקאסו
ריצוף חוץ – siv stone
בין אריחי האבן הטבעית ישנם מרווחים או בשמם המקצועי פוגות. השימוש הרב בפוגות מעניק שיוצרים פס נגד החלקה שהינו חשוב מאד לריצוף חוץ כמו כן אפשרי בעזרת חומצה לחספס את האבן יותר. במידה ואנחנו קונים חומצה 32% בכל חנות חומרי בניין ושופכים על גבי האבן הטבעית לאחר היישום וממתינים 10 דקות ולאחר מכן שופכים מים על גבי האבן ומברישים את המים על ידי מטאטא נקבל תוצאות שהחומצה מחספסת את האבן ותגרום לאבן להיות נגד החלקה .
ריצוף מאבן נחשב יקר יותר ונחשב גם עמיד יותר מהמוצרים האחרים בשוק לכן אנחנו נראה בשכונות יוקרה ובכניסות של הבתים הפרטיים ריצופים חוץ וכניסות לבתים הפרטיים מאבן טבעית אשר מרוצפת בחוץ.
ריצוף אבן טבעית סוג טרוורטין – אספקה מיידית באבן סיב