ריצוף מאבן טבעית לכניסה לבית

ריצוף מאבן טבעית לכניסה לבית נותן מראה מושלם

ריצוף מאבן טבעית לכניסה לבית היא אחת האפשרויות הנפוצות ביותר שקיימות היום בשוק הריצוף הישראלי ובשוק בריצוף בכלל. הריצוף חוץ מאבן טבעית מתאים לכניסות לבתים פרטיים כמו כן לבתים משותפים

היתרון הבולט של ריצוף מאבן טבעית לכניסה לבית היא שהאבן לא תשנה את צבעה והמרקם שלה, כלומר היא תישאר לעולם באותו המרקם . המרקם הנפוץ ביותר של אבן טבעית הינו האבן הטבעית המורשת שעוברת תהליך של הברשה אשר מחספסת את מרקם האבן וגורמת להורדת הברק של האבן ועקב זאת מוסיפה לו את החספוס למניעת החלקה שהרצפה רטובה , עניין זה דרוש וחשוב במיוחד לריצוף חוץ.

ריצוף מאבן טבעית

 

ריצוף מאבן טבעית לכניסה לבית יוצר אוירה של יוקרתיות ומצד שני נותן לנו את הטקסטורה נגד ההחלקה שאנחנו דורשים , האבן מיכוון שהיא טבעית עשויה לגרום למראה המושלם לנו אנו חפצים , ההבדל בין המוצר הטבעי למוצר הלא טבעי ( פורצלן ) נובעת מהבדלי הגוון בין אריח לאריח , בפורצן לעולם לא נוכל לקבל הבדלי גוון בין אריח לאריח אלא אם ההבדלים נוצרו עקב טעות בסדרת יצור אי לכך האבן הטבעית נחשבת למוצר איכותי ויוקרתי.

הריצוף חוץ מאבן טבעית לכניסה לבית דורש תשתית של בטון שאחריו נוכל לרצף. לפני היישום חשוב למרוח את גב האריח בחומר איטום שיאטום את האבן מפני חדירת מים מצדה האחורי של האבן.
בסיום העבודה יש צורך במריחת  סילר מתאים בכדי שהאבן לא תספוג גם מהצד העליון של האבן.

מריחת הסילר חייבת להתבצע על תשתית אבן יבשה ונקייה מאבק.

ריצוף מאבן טבעית
ריצוף חוץ מאבן טבעית לכניסה לבית
ישנם שני סוגי סילרים מתאימים למריחה על גבי ריצוף חוץ 

 

ריצוף חוץ טרוורטין – אספקה מיידית באבן סיב

 

  1. סילר מראה מבריק המעניק מראה רטוב לאבן.
  2. סילר מראה מט הנותן הרגשה של אבן יבשה שאינה נרטבת כלל.

תפקידו של הסילר חשוב מאוד מכיוון שלאחר מריחת הסילר האבן לא תוכל לספוג חומרים חיצוניים ולקבל כתמים ובכך המרקם של האבן ישמר לאורך זמן רב , חשוב מאד להדגיש שהסילר המבריק נותן לאבן מראה רטוב ומשאיר את האבן לתמיד בעלת מראה  רטוב.