שיש לספי חלונות

היתרונות בשימוש באבן שיש על גבי ספי חלונות

 

 

אחד הדברים שעדיין לא נימצא להם תחליף הינו השיש לספי חלונות. השיש ממוקם מתחת לאלומיניום ותפקידו לקבע את החלון שיעמוד על תשתית ישרה וחזקה.
השיש מגיע בחלקו החיצוני עם ליטוש פזה כמו כן בצידו האחורי קיים חיתוך של מסור המיועד לניקוז המים ונקרא אף מים.
השיש לספי חלונות נראה גם בצידו הפנימי של הבית וגם בצידו החיצוני של הבית לכן חשוב מאד לבחור את הצבע הנכון של השיש שיתאים למרקם הפנימי של הבית וגם למרקם החיצוני של הבית.
המראה של ספי החלונות משתלב עם הצבע של האלומיניום והן עם הצבע החיצוני של הבית כמו כן חייב להשתלב עם הצבע הפנימי של הבית מיכוון שספי החלונות הוא המוצר היחידי שנראות שלו הינה חיצונית ופנימית לכן אנשים נותנים כיום מחשבה רבה לצבע והגימור של ספי החלונות.
השיש לספי החלונות חייב להיות שיש באיכות טובה מיכוון שהינו חשוף לגשם ותנאי מזג האוויר החיצוניים כמו כן השיש מקבל גשם ולכן חייב להיות באיכות טובה ובעל ספיגות נמוכה. גם לשיש של ספי החלונות חייבים לשים סילר בכדי למנוע ספיגות נוזלים ולחות .
המידות הפופולריות בשיש של ספי חלונות הינה מידות רוחב של 25 ס״מ עד 30 ס״מ והאורך מתחיל מ- 1 מטר עד 1.40 ס״מ . השיש לספי החלונות מדגיש את מרקם הבית ונותן את הנפח החשוב שמתמזג עם האלומיניום לבית הפרטי .
אין ספק שבמידה ונבחר נכון שיש לספי חלונות המראה הכללי יחשב יוקרתי. בספי שיש לספי חלונות במידות גדולות כגון מידות של 2 מטר נהוג לעשות חיבור באמצע החלון כלומר שני ספי חלונות של אורך 1 מטר כל אחד יתנו לנו את הסף הרצוי , כמה שנחזק יותר את החיבור בניהם יהיה גימור יותר מוצלח ויעניק מראה ייחודי לפיניש של הבית.