חיפוי אבן

חיפוי אבן חוץ וגם פנים, הפך בשנים האחרונות לאחת הדרכים המועדפות על ידי מעצבים ובעלי בתים, במסגרת עיצוב פנים הבית, להשגת המראה המבוקש. באמצעות חיפוי קירות פנים כמו גם שימוש באותן אבני חיפוי, לחיפוי קירות חוץ, ניתן להשיג אפקטים שלא יתקבלו עם חומרים אחרים, שלא לדבר כמובן על יתרונות החומר, לבידוד מפני חום וקור, להגנה מפני רעשים וגם נזילות ורטיבות.

חיפוי אבן חוץ, של אבן סיב
חיפוי אבן קירות חוץ
חיפוי אבן חוץ באבן סיב

 

עיצוב פנים משתנה על פי המגמה בשוק. כך, ניתן לומר שחיפוי אבן מחליף היום את הטפט, ששלט בשנות ה- 70, וגם במידה רבה את הצביעה הדקורטיבית של השנים האחרונות. כמובן שלהשגת מראה שלם, משלבים אבן יחד עם צביעה, במיוחד כאשר ניתן כיום להשיג בישראל אבנים במגוון עצום של צבעים וטקסטורות.

באבן סיב אנו מתמחים כבר שנים בייבוא ושיווק אבנים, לחיפוי, לריצוף ולשימושים אחרים כמו כן אנו מייבאים אבנים אלסטיות דקות לחיפוי חוץ לכניסה לאתר של האבנים האלסטיות תכנסו www.elasticstone.co.il ריכזנו כאן עבורכם כמה נקודות שחשוב מאוד לדעת לפני שאתם בוחרים את האבנים לחיפוי ביתכם.

אבן חיפוי אמורה להיות דקה במיוחד. העובי האופטימלי הנו1 עד 1.5 ס"מ.אבן שמחופה עם אבנים עבות יותר, עלול להיות מסוכן בפנים הבית, מכיוון שישנה סכנה שמשקלה של האבן לא תעמוד בהדבקה ותיפול.חיפוי אבן בקיר חיצוני, עם זאת, יכול להיעשות עם אבנים מאסיביות יותר – בעובי של 3 עד 4 ס"מ. במקרה הזה, מלאכת ההרכבה נעשית ע"י קשירות מיוחדות לקירות החיצוניים.

ציפוי אבן בקירות פנים

כאשר מבצעים חיפוי בקירות פנים, נהוג להוריד הפנל התחתון ולהתחיל עם אבני חיפוי מהרצפה, ובכך ליצור תשתית טובה תחתונה לקיר האבן. האבן מיושמת בדרך כלל ללא פוגות או מרווחים בין אריח לאריח ובכך נשמר המראה הטבעי של קיר האבן המשמש תצוגה לסלון או לפינת האוכל או לקמין.

חיפוי קיר סלון
האבן האלסטית של אבן סיב בחיפוי סלון , עיצוב : שגית בר חן צילום מאור מויאל
חיפוי קיר טלויזיה – אבן סיב

הדבק נמרח בשכבה אחת על גב האבן ושכבה שנייה על גב הקיר בכדי ליצור חוזק רב להדבקת האבן כמו כן חייבים לעבוד בצורה נקייה ומדויקת.

באופן עקרוני, עבודת חיפוי היא עבודה שכדאי להשאיר לקבלן מקצועי. אם אתם מבקשים בכל זאת לדעת קצת יותר על הנושא, כנסו להוראות ההכנה בתחתית עמוד זה – שם תוכלו ללמוד על ביצוע עבודות חיפוי והדבקת אבן, מרצפות ואריחים.

 

חיפוי בטון של אבן סיב. עיצוב מיכאל אזולאי
חיפוי חלודה על דלת כניסה בקו אפס