חיפוי קירות פנים

 

חיפוי קירות פנים באבן

 

חיפוי קירות פנים באבן מצליחים לייצר אוירה ייחודית. אבל, מכיוון שמדובר בהדבקת אבן על קיר, במצב אנכי, במקום ריצוף או הדבקה על הרצפה, יש כמה דברים שחשוב לוודא אם אתם רוצים קיר אבן שיחזיק מעמד שנים רבות.

ראשית, האבן צריכה להיות דקה יחסית, כך שההדבקה או הטיח, יוכלו לשאת בקלות את משקלה. שנית, כאשר יוצרים קיר אבן, יש לוודא שאתם מדביקים או מניחים את האבן על משטח מתאים, או כזה שעבר הכנה כלומר יש לסים בונדול או חומר מקשר בין הקיר לאבן

הכנת התשתית לחיפוי קירות פנים באבן

 

חיפוי קיר סלון באבן
האבן האלסטית של אבן סיב בחיפוי סלון , עיצוב : שגית בר חן צילום : מאור מויאל

 

 

 

 

 

 

 

 

1. ראשית יש לבדוק את התשתית לדרישת התקן לחוזק המשיכה. קירות אבן שבהם האריחים נושרים, נראים פחות טוב וכמובן שהם גם מסוכנים.

2. אין להדביק אבן על גבי קירות צבועים או מצופים בחומרים אקריליים גמישים. יש להסיר את שכבות הציפוי לפני הדבקת האבן או לחילופין ליצור תשתית חדשה להדבקה ע"י התקנת רשת ברזל ומריחת טיח על גבי הרשת, כנ"ל בסעיף של הכנת קיר בלוק תאי (איטונג) להדבקת אבן.

3. רוצים קיר אבן במקום קיר עם ציפויים צמנטים מחוספסים (שפריץ וכד')? יש לבדוק חוזק משיכה ולקלף ולתקן כל הפגמים בחומרים המתאימים (לדוגמא "תיקון קל"). אחרי זה יש ליישם טיח ליישור פני הקירות ולבצע הדבקה כנ"ל.

בטון מסורק לחיפוי קירות ודלתות – אבן סיב

הערות כלליות לעבודה על קיר אבן

– במשך תהליך החיפוי, מדי פעם יש לנתק את האבן מיד לאחר הדבקתה, כדי לבדוק את כושר כיסוי של הדבק בין התשתיות. כושר כיסוי של דבק ההדבקה צריך להיות לא פחות מ- % 90 משטח גב האבן.

– קירות אבן (משטחים אנכיים מחופים באבן) יש לאטום ע"י התזת "בי.ג'י.סיל" – סילר שקוף, דוחה מים, אינו משנה את מראה פני האבן.

– רצפת אבן (משטחים אופקיים) יש לאטום בציפויים שקופים עמידים לשחיקה, שמנים, כימיקלים וכד'.

כל האמור לעיל הוא בגדר המלצה בלבד, הניתנת על פי מיטב הידע שברשותנו וניסיוננו הרב בעבודות על קירות אבן. אולם כיוון שיישום העבודה אינו בשליטתנו, אחריות המפעל מוגבלת לטיב ואיכות המוצר בלבד. על המבצע לבדוק התאמה לצרכיו ולביצוע נאות של העבודה.